top of page

Borsa İstanbul'da Gong Ensari Deri İçin Çaldı


Tara Danışmanlık ile halka arz sürecine hazırlanan Türkiye'nin kürklü kuzu derisi üretiminde öncü firması Ensari Deri, Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.


Talep toplama sürecinde 258.045 yatırımcıdan 304,6 milyon TL talep alan Ensari Deri, bugün itibarıyla Borsa İstanbul Ana Pazar'da, "ENSRI" koduyla işlem görmeye başladı. Şirketin halka arz ettiği paylara 2,5 kat talep gelmişti.


Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende yaptığı konuşmada, "Deri sektörü, sağladığı ihracat geliri ve oluşturduğu istihdam ile ülkemizin çok kıymetli bir imalat sanayisidir. Bu önemli sektörün önemli temsilcilerinden Ensari Deri, bugün Borsamızda işlem görmeye başlayarak, sermaye piyasalarının sunduğu, finansmana erişme, kurumsallaşma ve marka değerini arttırma gibi imkanlarından faydalanmaya başlamıştır. Ensari Deri, halka arz gelirlerinin bir kısmını finansal yükümlülüklerini azaltmakta kullanacaktır. Böylelikle kur farkı ve faizden kaynaklı finansman giderlerini azaltarak karlılığını artıracaktır." dedi.


Gong töreninde konuşan Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Nuri Ensari ise şunları söyledi, "Bugün Ensari Deri Gıda için tarihi bir gün. Bu mutlu günümüzde bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hoş geldiniz safalar getirdiniz. Ensari Deri Gıda olarak biz de Borsa İstanbul'da olmaktan çok mutluyuz."


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page