top of page

ŞİRKET PROFİLİ

Tara Finansal ve İletişim Danışmanlık A.Ş. olarak finans sektöründeki 30 yılı aşkın deneyimimizi büyümeye, kurumsallaşmaya ve dünyaya açılmaya çalışan şirketlerin hizmetine sunuyoruz. Bu zamana kadar sayısız halka arz işleminde şirketlere doğru aracı kurumu seçme, doğru zamana karar verme ve doğru iş modelini hayata geçirme konusunda destek olduk. Şirket satın almalarının ve şirket birleşmelerinin ne kadar çetrefilli bir hal alabileceğini birçok kez bizzat yaşadık ve bu süreçleri şirketlerin sorunsuz atlatmasına yardımcı olduk. Yurtdışı yatırımlarda hayati önem taşıyan pazar araştırmasını, yabancısı olunan ülkeyle ilgili gerekli bürokratik desteği ihtiyaç duyan şirketlere sağladık. Aile şirketi hüviyetinden kurumsal bir yapıya geçmenin ne kadar sancılı olabileceğine sayısız kez şahit olduk ve bu zorlukları şirketlerin pürüzsüz bir şekilde atlatmalarında rol oynadık. Tüm bu konular ve daha fazlası için uzmanlığımızdan ve tecrübemizden yararlanmak isterseniz yanınızda olmak ve sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarız.

WhatsApp Image 2022-11-25 at 15.19.42.jpeg

HAYATİÜSTÜN

1965 yılında Elazığ’da doğan Hayati Üstün, 1983’te Ted Ankara Koleji’nden, 1989’da da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.
 

Oyak Genel Müdürlüğü, Oyak Portföy Yönetimi, Kent Portföy, Kent Yatırım, Ada Yatırım, Atlas Yatırım Ortaklığı, Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2013 yılında Tara Finansal ve İletişim Danışmanlık A.Ş. şirketini kurdu.

Sermaya piyasası faaliyetleri lisansına sahip olup 2009 yılından bu yana bağımsız olarak finansal danışmanlık hizmeti veren Hayati Üstün enerji, finans ve M&A konularında birçok ortaklıkta yer aldı.

DANIŞMA KURULU

Danışma
  • A. Zeki Karalı (1959) - Faktoring, Dış Ticaret, Bankacılık ve İç Denetim

  • İbrahim Haselçin (1960) - Avukat, Sermaye Piyasaları

bottom of page